У овець, які вижили після двотижневого утримання без їжі та води в порту Чорноморська, не виявили інфекційних хвороб.

Про це Громадському повідомила зоозахисниця Юлія Фісовна, яка перебуває в Тульчині Вінницької області, де й утримують овець.

Зоозахисниця зазначила, що йдеться про результати експертизи від Держспоживслужби. Відповідно до них — інфекційних хвороб у овець немає.

Нині невідомо, що будуть робити з вівцями надалі. Волонтери наполягатимуть на тому, аби їх забрати «у хороші руки», а не віддавати власниці.

Також інформацію підтвердила зоозахисна ініціатива UAnimals на своїй сторінці у Facebook, яка вказала, що результати аналізів не виявили серйозних інфекційних захворювань у врятованих із порту Чорноморська овець.

Нагадаємо, 6 жовтня з України до Туреччини відправили вантажівку із близько 300 вівцями, а вже 12 їх повернули назад. Офіційно Туреччина не пояснила причину повернення овець. Держпродспоживслужба вказала, що після повернення тварин до України їх не заборонено утримувати на території країни через загрозу поширення інфекційних хвороб та ухвалила рішення про утилізацію тварин.

Тварини у вантажівці стояли у морському порту Чорноморська в Одеській області близько 2 тижнів. Багато овець були у тяжкому стані, деякі померли. Вдень 27 жовтня тварин вивезли з порту для сортування та відвантаження.

Після протестів активістів та зоозахисників овець привезли до Тульчина Вінницької області та вивантажили для обстеження. За час утримання в контейнерах померли 54 тварини. Їх утилізують.

Одеська поліція відкрила два кримінальних провадження за фактом неналежного утримання тварин у порту Чорноморська.

29 жовтня під стінами Одеської обласної прокуратури волонтери, активісти та зоозахисники вимагали покарати винних у вбивстві овець, які 2 тижні провели у вантажівці без їжі та води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вівці не винні: що буде з тваринами, які два тижні залишалися у фурі на Одещині

Матеріал доповнюється
Поділитись: