Життя / Соціальний захист

За 7 років Фонд гарантування виплатив вкладникам збанкрутілих банків майже 90 млрд грн

Фонд гарантування
Життя/Соціальний захист/За 7 років Фонд гарантування виплатив вкладникам збанкрутілих банків майже 90 млрд грн
Зберегти
Вигляд
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам збанкрутілих банків гарантовані державою депозити (розміром до 200 тисяч гривень) на загальну суму 88,9 мільярда гривень від часу запровадження системи гарантування вкладів у 2012 році.

Водночас, банки заплатили до Фонду внесків на 14,33 мільярда гривень. Таким чином, решту 74,57 мільярда гривень ФГВФО вимушений був позичати у Нацбанку та державного бюджету.

Протягом 2018 року банки заплатили до фонду внесків на загальну суму 3,5 мільярда гривень. Водночас, депозитів українці відкрили на 539,7 мільярда гривень.

Зазначимо, що завданням ФГВФО є акумулювання внесків банків, які ті роблять залежно від обсягу залучених депозитів. Потім, у разі ліквідації банку, накопичені внески використовують для покриття гарантованих сум вкладів, розмір яких не перевищує 200 тисяч гривень.

Раніше у Фонді гарантування повідомляли, що перед ліквідацією зі збанкрутілої «дочки» російського «ВТБ» вивели 105 мільйонів гривень нерухомості.

26 грудня Фонд гарантування достроково погасив кредит Нацбанку на 140 мільйонів гривень. Водночас, його борг перед НБУ та Мінфіном наразі складає близько 72 мільярдів гривень.

Пов`язані новини