Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що його відомство написало три листи на адресу Національного антикорупційного бюро щодо кримінального провадження де фігурувала фірма «Оптимумспецдеталь», про яку згадується в розслідуванні Bihus.info щодо розкрадання в оборонці.

«2 березня 2016 детективи НАБУ внесли до ЄРДР відомості про злочин. Суть можливого злочину полягала в фіктивному постачанні на Харківський бронетанковий завод низкою підприємств, серед них і «Оптимумспецдеталь», запчастин і комплектуючих усього на суму 56 млн гривень», — заявив Холодницький.

За його словами, перші півроку слідство рухалося дуже активно і впевнено, хоча детективів в НАБУ було втричі менше ніж зараз.

«Прокурори надавали вказівки, які дійсно відразу бралися до виконання. Спершу це був детектив Литвиненко, який засвітився в розслідуванні журналістів. У квітні цього ж року справу було передано іншому детективу — Завгородньому, який продовжив активний збір документації необхідної для економічної експертизи, щоб встановити суму збитків, так як цього вимагає КПК», — повідомив очільник САП.

Холодницький зауважив, що з вересня 2016 року розслідування різко загальмувалося, а детективи втратили інтерес до справи.

«Мав навіть місце випадок, коли в жовтні 2016 року детективи не прийшли в суд, щоб підтримати власне клопотання для надання доступу до речей і документів і суд відповідно залишив його без задоволення. Тому на початку січня 2017 року за підписом заступника голови САП на адресу замдиректора НАБУ Углави було спрямовано лист, в якому було вказано на суттєве зниження інтенсивності розслідування зі сторони детективів НАБУ», — наголосив Холодницький продемонструвавши відповідний лист.

Крім того, за словами очільника САП, щодо цього провадження за три роки було проведено понад 20 нарад.

«Позиція залишалася фактично незмінною: Справа немає перспективи, проводити в ній слідчі дії немає необхідності, часу, і взагалі ми прапцюватимемо, якщо нам нададуть гарантії, що ця справа піде до суду» — сказав Холодницький.

Керівник САП додав, що «апофеозом цієї ситуації стало звільнення детектива НАБУ Завгороднього у червні 17». Розслідування було поновлено аж у жовтні 2017 року з новим детективом.

«Він отримав вказівки прокурора строком виконання два місяці. З того часу, від жовтня 17-го року вказвки виконуються і досі», — заявив Холодницький.

Крім того, за словами очільника САП, в ході розслідування прокурорам не надавалася інформація щодо листування НАБУ з Укроборонпромом.

Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» 25 лютого випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня розслідувачі з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустили фінальну частину розслідування про розкрадання в оборонці, у якій йшлося про причетність правоохоронних органів до покривання зловживань.

Поділитись: