Президент Володимир Зеленський, як і його попередник Петро Порошенко, не здатний досягнути миру на Донбасі, бо «спотворює» Мінські угоди, вважає міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Про це він заявив в інтерв’ю RTVI.

«Не думаю, що за нинішньої української влади, як і за минулого президента, буде якийсь прогрес у виконанні Мінських угод», — сказав Лавров.

Глава МЗС РФ стверджує, що заяви Зеленського, віце-прем’єра Олексія Резнікова та міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби свідчать, що вони «спотворюють» Мінські угоди.

«Мої відчуття дуже і дуже песимістичні. Роблять заяви, якими спотворюють Мінські угоди, а на засіданнях ТКГ намагаються зображати конструктивну діяльність», — зазначив він.

Також Лавров пожалівся, що Україна змушує європейців вимагати виконання Мінських угод від Росії.

«Таке спотворене розуміння суті Мінських угод, вірніше спроба звалити все на Росію, хоча Росія там жодного разу не згадана, глибоко проникло у свідомість наших європейських колег», — сказав він.

Що ж Москва хоче?

І зі слів Лаврова, і з поведінки бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» можна зробити висновок, що хочуть вони проведення місцевих виборів на окупованих територіях на умовах Росії.

Лавров під час інтерв’ю поскаржився на постанову Верховної Ради України щодо місцевих виборів, у якій прописано — на окупованому Донбасі голосування можливе лише після того, як українська армія отримає контроль за україно-російським кордоном.

Глава МЗС Росії називає це порушенням Мінських угод і вимагає ухвалити іншу постанову, яка передбачає проведення «виборів» на умовах Москви. Також він вимагає повної амністії бойовиків.

Що на словах, те й у діях

Поки Лавров давав інтерв’ю Тіні Канделакі, яка підтакувала його кожному слову, на засіданні Тристоронньої контактної групи російські представники фактично заблокували будь-який переговорний прогрес.

Представники бойовиків і Росії відмовилися конструктивно обговорювати будь-які питання без ухвалення нової постанови про місцеві вибори. Про це розповіли журналісти Сергій Гармаш та Денис Казанський, які входять до складу української делегації.

Зокрема, бойовики відмовились говорити про обмін полонених без вирішення цього питання.

Повідомлення Офісу президента також свідчить про те, що жодного прогресу на засіданні ТКГ не було.

Поділитись: