УКРАЇНА

За фактом загибелі правоохоронців на Майдані оголосили підозру цивільному — прокуратура

12 лютого, 2018 20:31
УКРАЇНА/За фактом загибелі правоохоронців на Майдані оголосили підозру цивільному — прокуратура
Зберегти
Вигляд
У межах справи про вбивства правоохоронців на Майдані на початку 2014-го року оголосили підозру цивільному.

У межах справи про вбивства правоохоронців на Майдані на початку 2014-го року оголосили підозру цивільному.

Про це Громадському повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Йдеться про розслідування загибелі від вогнепальної зброї у центрі Києва бійця внутрішніх військ та беркутівця і поранення бійця внутрішніх військ.

Як повідомив Горбатюк, підозру у вбивстві отримала одна цивільна особа, ім’я якої пізніше повідомлять правоохоронні органи. За його словами, підозрюваного оголосили в розшук після того, як він не з'явився до суду на обрання йому запобіжного заходу.

Горбатюк також зазначив, що серед підозрюваних – колишні голова СБУ Олександр Якименко і його перший заступник — керівник антитерористичної операції проти активістів Майдану Володимир Тоцький, екс-міністр внутрішній справ Віталій Захарченко та його заступник Віктор Ратушняк, а також колишній президент України Віктор Янукович. Усі вони зараз в розшуку.

Крім того, про підозру оголошено екс-голові СБУ у Київський області Олександру Щоголєву.

Їх підозрюють у тому, що вони надавали команди, які наражали на небезпеку співробітників «Беркуту» та внутрішніх військ.

Нагадаємо, Генпрокуратура повідомила про підозру низці осіб в убивстві з вогнепальної зброї правоохоронців під час подій Євромайдану.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».

Пов`язані новини