За кілька днів вакцина проти кору для дорослих має з’явитися у комунальних закладах по всій Україні.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

За його словами, вакцина для дорослих прибула в Україну близько 2-3 тижнів тому. Тож до кінця поточного тижня (до 15 грудня) вона має з’явитися у комунальних закладах всіх областей.

Перш за все, у лікарнях вакцинуватимуть дорослих у групі ризику — військових, медичних працівників та освітян. Вакцина для дорослих в Україні безкоштовна.

На питання про те, чи вистачить вакцини для всіх охочих дорослих, Лапій сказав, що в Україні залишилися 500 тисяч доз вакцини з попередніх років, ще 400 тисяч Україна докупила, а також держава очікує ще поставку з закупівель поточного року. Він висловив упевненість, що усім охочим має вистачити вакцини для імунізації.

Раніше повідомлялося, що майже 400 тисяч доз вакцин проти кору планово відправили в регіони: найбільше — у західні області.

21 листопада в МОЗ заявили про продовження збільшення кількість хворих на кір. Тоді за тиждень захворіли 1855 людей, серед яких 1,3 тисячі дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Спалах кору: симптоми, профілактика, лікування

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кір в Україні: чому батьки виступають проти щеплень і як з цим бореться МОЗ

Поділитись: