Життя

За кордоном перебувають 3,2 млн українських трудових мігрантів — Мінсоцполітики

Мінсоцполітики
Життя/За кордоном перебувають 3,2 млн українських трудових мігрантів — Мінсоцполітики
Зберегти
Вигляд
На постійній основі за кордоном перебувають 3,2 мільйони українських трудових мігрантів, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

«На постійній основі за кордоном перебувають 3 мільйони 200 тисяч громадян України. Водночас, ця цифра є постійною, але не сталою. Оскільки ці 3 мільйони 200 тисяч чоловік — різні люди: серед них є ті, хто живе там постійно, а є ті, котрі приїжджають і від’їжджають», — йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики наголосили, що в цьому «рухливому міграційному процесі» беруть участь у середньому від 7 до 9 мільйонів осіб на рік.

«У той же час постійно, щоденно протягом року за кордоном перебувають лише 3,2 мільйони трудових мігрантів з України», — підкреслили у відомстві. 

Крім того, у міністерстві спростували інформацію у деяких ЗМІ про те, що за кордоном на заробітках перебуває 12 мільйонів українців.

Раніше глава МЗС Польщі Яцек Чапутович повідомив, що у країні працюють понад 2 мільйони українців, а у польських університетах навчається 40 тисяч студентів з України.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

Раніше у Євростаті оприлюднили звіт, відповідно до якого українці стали найчисельнішою групою, яка отримала дозволи на постійне проживання у ЄС. При цьому, 88% цих дозволів видавала Польща.

У Нацбанку заявляли, що трудова міграція припинить впливати на ріст зарплат в Україні наступного року.

Пов`язані новини