Приблизно 1 мільйон українців щороку виїжджають з України до інших країн світу у пошуках більш високооплачуваної роботи.

Приблизно 1 мільйон українців щороку виїжджають з України до інших країн світу у пошуках більш високооплачуваної роботи.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми «Свобода слова», передає «Інтерфакс-Україна».

«У нас дійсно катастрофічна ситуація — приблизно один мільйон українців виїжджають кожного року. Ми вважаємо, що така ситуація, на жаль, збережеться і найближчим часом», — заявив Клімкін.

Крім цього, він додав, що згідно з останніми даними МЗС у Польщі постійно проживає близько 1,4 мільйонів українців.

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

За даними Мінсоцполітики України, до 9 мільйонів українців виїжджають на сезонні заробітки закордон. При цьому ще понад 3,2 мільйони працюють та проживають закордоном на постійній основі.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Поділитись: