За кримінальними справами, які закрили через рішення КСУ, чиновники приховали понад 30 млн грн ㅡ НАЗК
У кримінальних провадженнях за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції щодо недостовірного декларування, які вже закрили за рішенням Конституційного суду, йшлось про приховання коштів на понад 30 мільйонів гривень.
Про це повідомили у НАЗК.
Всього з травня 2020 року НАЗК встановило недостовірне декларування за ст. 366-1 Кримінального кодексу України в 97 деклараціях чиновників. Матеріали за цими справами були направлені до правоохоронних органів.
Але після рішення КСУ, який визнав цю статтю неконституційною, правоохоронцям нічого не залишилось, окрім як закрити ці справи.
Так, у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) заявили про закриття справ щодо:
- Михайла Сіренка, депутата Київської обласної ради (не задекларував майно на суму 15,9 млн грн);
- Юрія Шрамка, заступника генерального директора держпідприємства «Укрінмаш» (виявлено недостовірні відомості на суму 7,5 млн грн);
- Сергія Ніколайчука, ексзаступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (не зазначив свої доходи та видатки на загальну суму 4,1 млн грн);
- Василя Зеленчука, першого заступника голови Херсонської обласної ради (не задекларував майно на суму 711,5 тис. грн);
- Вадима Нестеренка, народного депутата України VIII скликання (не задекларував корпоративні права на 769,8 тис. грн).
Також Державне бюро розслідувань закрило справу про недостовірне декларування колишньої прокурорки Київської місцевої прокуратури № 7 Анни Кузьменко. Вона не задекларувала 1,1 млн грн.
Головне управління Національної поліції у Волинській області не змогло розпочати провадження щодо депутата Волинської обласної ради Сергія Леонтьєва, який не задекларував активи та видаток сумарно на 1,2 млн грн.
«Через рішення КСУ притягнути до відповідальності осіб, які вказали недостовірні відомості в деклараціях, наразі неможливо. Робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлене можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо», ㅡ йдеться в заяві відомства.
Закриті справи
17 листопада Вищий антикорупційний суд України, який мав виносити рішення щодо корупційних справ в Україні, змушений був скасувати свій перший в історії обвинувальний вирок ㅡ він стосувався умисного неподання е-декларацій.
Також ВАКС закрив справу ексміністра енергетики Насалика та справу проти мера Одеси Геннадія Труханова щодо недостовірного декларування.
Скандальне рішення КСУ
27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації. Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.
Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.
- Поділитися: