Вищий антикорупційний суд закрив справу ексміністра енергетики Насалика. Це через рішення Конституційного суду
Вищий антикорупційний суд закрив справу колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Його підозрювали в недекларуванні приблизно 1,25 мільйона доларів доходів.
Про це повідомили у пресслужбі суду.
Так, під час судового засідання прокурор заявив, що у суду відсутні підстави для продовження розгляду справи, а у прокурора — для продовження підтримання державного обвинувачення в суді.
Водночас у суді зазначили, що сам обвинувачений заперечував проти припинення справи: наполягав на продовженні судового розгляду для свого виправдання.
Закрити справу довелося через рішення Конституційного суду, за яким скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях посадовців.
Що це за рішення КСУ?
27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації. Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.
Зеленський запропонував законопроєкт, який відправив би у відставку чинний склад КСУ. Проте комітет парламенту з антикорупційної політики підтримав законопроєкт спікера ВР Дмитра Разумкова щодо відновлення електронного декларування в первинному вигляді, а проєкт президента не розглянули.
Однак на цьому вирішення ситуації з Конституційним судом, про яке говорив Зеленський, фактично заморозилось (тобто поки що до кінця жодного рішення не довели).
Що відомо про справу Насалика?
У 2014 році посадовець отримав у позику 1,249 млн доларів від фізичної особи та не показав це у щорічних деклараціях, чим порушив вимоги закону України «Про запобігання корупції». 9 липня 2019-го йому оголосили підозру, а в листопаді цю справу скерували до Антикорупційного суду.
Ігор Насалик з листопада 2014 року по квітень 2016 року був народним депутатом України від блоку «Партія Петра Порошенка», де був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
- Поділитися: