Вищий антикорупційний суд України скасував свій перший в історії обвинувальний вирок, оскільки він стосувався умисного неподання е-декларацій. Кримінальну відповідальність за це раніше скасував Конституційний суд.

Про таке повідомляє Центр протидії корупції.

Там кажуть, що вирок стосувався судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Надії Посунся, яку звинувачували в умисному неподанні е-декларацій.

Саме вирок у цій справі був першим після створення антикорсуду у 2019 році.

У ЦПК наголошують, що на черзі ще чотири вже наявних вироки за недекларування, які рано чи пізно ВАКСу доведеться скасувати.

Скандальне рішення КСУ

27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації. Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Після цього ВАКС закрив справу про брехню в декларації ексголови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля та мера Одеси Геннадія Труханова. Згодом закрили ще дві кримінальні справи щодо неправдивого декларування — проти колишнього гендиректора Укроборонпрому Павла Букіна та глави Дружківського суду на Донеччині Геннадія Молібоги.

Поділитись: