За місце претендента на «Оскар» від України змагатимуться 5 фільмів: список

Український Оскарівський Комітет (УОК) завершив приймання заявок для участі у відборі фільмів на премію «Оскар» від України. Обиратимуть з—поміж п'яти стрічок.

Як повідомили в Українській кіноакадемії, у переліку опинилися 5 фільмів:

«20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова

Стрічка зображає події у Маріуполі в лютому-березні 2022 року, які фільмував сам Чернов та його колеги, що перебували в місті на початку повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку.

«Залізні метелики» режисера Романа Любого

Документальна стрічка-розслідування авіакатастрофи 2014 року в небі над Донеччиною, коли проросійські сепаратисти збили малайзійський літак ракетою «Бук». На місці злочину знайшли фізичні докази: уламки у формі метелика, які характерні для російської ракетної установки.

«Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

Події фільму розгортаються на Буковині напередодні традиційного свята Маланки. Головний герой — Леонід на прізвисько Памфір — ненадовго повертається із заробітків додому. У рідному селі на нього чекають дружина Олена та син-підліток Назар. Аби батько залишився вдома, Назар підпалює документи, потрібні для отримання візи, але заодно вогонь знищує місцевий молитовний дім. І тепер, щоб уберегти сина від наслідків необачного вчинку, Памфір змушений повернутися до кримінального минулого.

Про роботу над стрічкою та її сенси читайте детальніше в нашому матеріалі.

«Терикони» режисера Тараса Томенка

Фільм, який вийшов ще до повномасштабного вторгнення. Це історія про дітей, що бачили війну на Донбасі не по телебаченню, і про дитинство, яке тривало попри війну. Терикони — місце, де відбувається дія, і водночас образ «відпрацьованих» і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, втратили батьків та близьких, але продовжують жити й любити там, де для інших життя втратило надію.

«ШТТЛ» режисера Адрієна Волтера

У центрі сюжету — історія кохання юних мешканців штетла (містечко на їдиш) у Львівській області на тлі драматичних історичних подій. Юна та Мендель борються за своє щастя й можливість бути разом, попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Усе це відбувається в червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму — доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією.

Тепер Український Оскарівський Комітет розгляне всі заявки та відбере фільм, який подадуть на 96-ту премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» від України.

Рішення оголосять відразу після засідання комітету, дату якого визначать незабаром.