За словами голови представництва Євросоюзу в Україні Хюга Мінгавареллі, за останні 4 роки ЄС надав Україні допомоги на 10 мільярдів євро.

«За останні 4 роки ЄС виділяв Україні по 200 мільйонів євро на рік у формі грантів, тобто на безповоротній основі. Крім цього, ми також мобілізували 70 мільйонів євро у вигляді гуманітарної допомоги і це також у формі грантів, тобто безповоротно. Також ми підготували 3,4 мільярди євро макрофінансової допомоги плюс ще 1 мільярд євро, тобто загалом 4,4 мільярди євро, проте це у формі запозичень», — повідомили у представництві ЄС.

Крім цього, там зазначили, що фінансуванням України займався також Європейський банк реконструкції та розвитку, який загалом вклав в Україну близько 3 мільярдів євро.

Раніше у Мінекономіки нарахували, що США реалізують в України близько 35 проектів допомоги, загальна вартість яких складає 441 мільйон доларів.

Раніше Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: