За останні десять років були вбиті 13 журналістів, які розслідували пошкодження довкілля. Ще 16 смертей за останнє десятиліття досі розслідуються.

Такий підрахунок оприлюднив Комітет із захисту журналістів, повідомляє The Guardian.

За останнє десятиліття на кожному континенті журналісти стали жертвами атак за розслідування корпоративних і політичних зловживань, пов’язаних з пошкодженням навколишнього середовища.

Окрім журналістів-розслідувачів також від насильства, переслідування, залякування та судових позовів страждають і багато інших людей, які займаються захистом навколишнього середовища.

«Екологічні проблеми пов'язані з деякими з найбільших зловживань владою у світі та деякими з найбільших концентрацій влади у світі», — сказав директор Центру журналістики та травм «Дарт» Брюс Шапіро.

«Розслідування про навколишнє середовище можуть бути настільки ж небезпечними, як і повідомлення про контрабанду наркотиків», — зазначив він.

Нагадаємо, в березні Комітет із захисту журналістів CPJ видав збірку під назвою The Last Column (Остання колонка), у якій опублікував останні роботи журналістів, убитих за професійну діяльність.

Поділитись: