Комітет із захисту журналістів CPJ видав збірку під назвою The Last Column (Остання колонка), у якій опублікував останні роботи журналістів, убитих за професійну діяльність.

«Представляємо «Останню колонку» як спосіб зберігати пам'ять про тих, хто віддав свої життя, щоб відкрити правду, і вимагати справедливості, щоб винні в їх вбивствах були притягнуті до відповідальності», — йдеться на на спеціально створеному сайті.

Так, автори збірника підкреслили, що з 1992 року за свою професійну діяльність були вбиті 1 337 журналістів.

«Кожного разу, коли буде вбито журналіста, його ім'я буде додаватись до анімованого лого», — повідомили у Twitter комітету.

Зокрема, до збірки увійшли останні роботи 24 журналістів. У тому числі і журналіста «Української правди» Павла Шеремета, який загинув від вибуху автомобіля 20 липня 2016 року.

Нагадаємо, 11 березня у Комітеті захисту журналістів заявили, що в Україні «є сили, які стримують розслідування вбивства Шеремета».

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета. З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

Поділитись: