За порядком під час святкування Рош га-Шану слідкуватимуть понад пів тисячі правоохоронців

Для забезпечення громадського порядку та безпеки в Умані під час святкування Рош га—Шану, юдейського Нового року, Нацполіція залучила понад 560 правоохоронців з 20 областей України.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції у Черкаській області.

До Умані прибули співробітники патрульної поліції, кінологи зі службовими собаками, вибухотехніки, оперативні працівники та співробітники поліції превентивної комунікації.

Серед завдань правоохоронців — забезпечення порядку в місцях проживання та перебування паломників-хасидів. Начальник головного управління Нацполіції в Черкаській області Михайло Куратченко заявив, що поліція діятиме з дотриманням дисципліни, законності та особистої безпеки на службі під час епідемії COVID-19.

А що взагалі зараз із хасидами?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань. Однак частині паломників вдалося потрапити в Умань до початку дії заборони. Тому святкування Рош га-Шана, хоч і менш масштабне, але відбудеться.

Зараз Україна закрила пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на Чернігівщині. Там на кордоні з боку Білорусі залишилися близько двох тисяч хасидів-паломників, які намагаються потрапити в Україну.

Що таке Рош Га-Шана і чому хасиди їдуть в Умань?

Рош Га-Шана ─ це свято, яке називають єврейським новим роком. Воно прив’язане до місячного календаря і цього року припадає на 18-20 вересня.

На свято Рош га-Шана до Умані з’їжджаються хасиди з усього світу. Найбільше ─ з Ізраїлю та США. Чоловіки-хасиди беруть на святкування іудейського нового року також жінок і дітей.

Усі євреї, які представляють течію брацлавського хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана — духовного вождя хасидів, святого, який останній рік свого життя провів в Умані. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.

Авторка: Ірина Сітнікова