За постанову про скасування ринку землі проголосували лише 8 людей: її автор виступив за створення ринку
Лише 8 депутатів проголосувало за постанову 2178-10П12, якою намагалися скасувати результати голосування закону про ринок землі. Депутат, який її зареєстрував, висловився за ринок землі.
Зареєстрував постанову депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк. Голосування за цю постанову депутат обґрунтував тим, що «під час ухвалення закону про ринок землі на підтримку його створення змогли висловитися не всі депутати, бо частина з них була відсутня».
«Моя постанова була обумовлена лише тим, що через коронавірус не всі депутати змогли проголосувати за цей закон. І саме тому, цією останньою постановою, яка зафіксує, скільки людей підтримує ринок землі, ми покажемо українському народу, що у нас є не просто 259 голосів (стільки голосів віддали за закон про ринок землі — ред.), у нас є конституційна більшість», — повідомив депутат під час свого виступу.
Його постанову розглядали за повною процедурою, тому Рада заслуховувала виступи представників інших фракцій, зокрема тих, які дійсно виступали проти створення ринку землі. Кожен такий депутат виступив по 2 хвилини.
Попри це, за постанову Железняка проголосувало лише 8 депутатів.
«Це рекорд. Аж мову відібрало», — прокоментував результати голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
Депутат Железняк згодом заявив, що результати голосування за його постанову свідчать про те, що абсолютна більшість депутатів «підтримують створення ринку землі». Хоча перед цим Рада голосувала ще 12 подібних постанов, за які набиралося близько 70 голосів депутатів.
В ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.
Відповідно до закону, ринок сільськогосподарської землі в Україні має запуститися поетапно. Спочатку, з 1 липня 2021 року, земельні паї дозволять продавати та купувати лише громадянам України (фізичним особам). Загальна площе землі, якою дозволено буде володіти складе до 100 гектарів.
Компанії та юридичні особи зможуть придбавати землю з 1 січня 2024 року.
Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.
- Поділитися: