Очікується, що така схема буде діяти з 30 квітня 2017 року до 31 травня 2018 року. Основне навантаження ляже на всіх споживачів, крім населення

Російські поставки електроенергії до самоназваної ЛНР будуть списуватися на технологічні втрати Федеральної мережевої компанії (ФСК).

За розрахунками аналітиків, це підніме тариф ФСК на 2,5%, а споживачі РФ переплатять 2-4,6 млрд рублів на рік, пише видання «Коммерсант» з посиланням на джерело в Міненерго РФ і два джерела в мережевому комплексі.

За інформацією журналістів, 30 квітня «Рада ринку» (регулятор енергоринків – ред.) на заочному засіданні наглядової ради має затвердити схему компенсації за «гуманітарні поставки» електроенергії з РФ до «ЛНР».

Як повідомляється у пояснювальній записці, з якою ознайомився «Комерсант», внесення цього питання до порядку наглядової ради ініціювало Міненерго. Суть пропозиції полягає в тому, що поставки до «ЛНР» будуть списуватися на технологічні втрати ФСК. Зростання цих втрат компенсують коефіцієнтом у формулі розрахунку тарифу ФСК.

У пояснювальній записці також зауважується, що економічні наслідки від ухвалення змін не оцінювалися. Сама схема буде діяти з 30 квітня 2017 року до 31 травня 2018 року.

«Схема розмиє поставки електроенергії до «ЛНР» по всьому російському енергоринку. Основне навантаження через оплату тарифу ляже на всіх споживачів, крім населення», – повідомляє джерело видання.

Нагадаємо, компанія «Укренерго» 25 квітня повністю припинила електропостачання на окуповану Луганщину.

Після цього уряд Росії ухвалив рішення почати постачання електроенергії в окуповані райони Луганської області. Це обходитиметься Росії приблизно у 3 мільярди рублів на рік.

Глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив Громадському, що Росія і раніше постачала електроенергію на окуповані території Луганщини у співвідношенні 40 на 60%.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: