ENRU

За поставки електрики до «ЛНР» споживачі РФ переплатять до 4,6 млрд рублів – «Коммерсант»

Російські поставки електроенергії до самоназваної ЛНР будуть списуватися на технологічні втрати Федеральної мережевої компанії (ФСК).

За розрахунками аналітиків, це підніме тариф ФСК на 2,5%, а споживачі РФ переплатять 2-4,6 млрд рублів на рік, пише видання «Коммерсант» з посиланням на джерело в Міненерго РФ і два джерела в мережевому комплексі.

За інформацією журналістів, 30 квітня «Рада ринку» (регулятор енергоринків – ред.) на заочному засіданні наглядової ради має затвердити схему компенсації за «гуманітарні поставки» електроенергії з РФ до «ЛНР».

Як повідомляється у пояснювальній записці, з якою ознайомився «Комерсант», внесення цього питання до порядку наглядової ради ініціювало Міненерго. Суть пропозиції полягає в тому, що поставки до «ЛНР» будуть списуватися на технологічні втрати ФСК. Зростання цих втрат компенсують коефіцієнтом у формулі розрахунку тарифу ФСК.

У пояснювальній записці також зауважується, що економічні наслідки від ухвалення змін не оцінювалися. Сама схема буде діяти з 30 квітня 2017 року до 31 травня 2018 року.

«Схема розмиє поставки електроенергії до «ЛНР» по всьому російському енергоринку. Основне навантаження через оплату тарифу ляже на всіх споживачів, крім населення», – повідомляє джерело видання.

Нагадаємо, компанія «Укренерго» 25 квітня повністю припинила електропостачання на окуповану Луганщину.

Після цього уряд Росії ухвалив рішення почати постачання електроенергії в окуповані райони Луганської області. Це обходитиметься Росії приблизно у 3 мільярди рублів на рік.

Глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив Громадському, що Росія і раніше постачала електроенергію на окуповані території Луганщини у співвідношенні 40 на 60%.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram