За рік пандемії для боротьби з COVID-19 через ProZorro витратили 31 млрд грн, найбільше — у «Медзакупівлях», КМДА та МВС
З 18 березня 2020 року в Україні провели 148,5 тисяч закупівель товарів та послуг для боротьби з COVID—19. Загальна сума укладених угод — 30,9 мільярда гривень.
Про це повідомляє Dozorro — проєкт неурядової міжнародної організації Transparency International, який моніторить публічні закупівлі в Україні.
Так, за перший рік пандемії товари та послуги для боротьби з коронавірусом закуповували майже 9 тисяч замовників. На трьох із них припадає 35% від загальної суми укладених договорів (10,8 мільярда гривень). Це держпідприємство «Медичні закупівлі України», Київська міська державна адміністрація та Міністерство внутрішніх справ.

ДП «Медичні закупівлі» із загальної суми у близько 8 мільярдів гривень найбільше витратило на комп'ютерні томографи — 2,3 мільярда гривень. Також підприємство уклало договори на постачання тестів для виявлення COVID-19 (988 мільйонів гривень), вакцину проти коронавірусу Sinovac Biotech (964 мільйони гривень), апарати ШВЛ (840 мільйонів гривень) та автомобілі швидкої допомоги (728 мільйонів гривень).
У КМДА на товари та послуги для боротьби з COVID-19 витратили 1,65 мільярда гривень. Зокрема, на медичне обладнання (ШВЛ, рентгени, УЗД) пішло понад 630 мільйонів гривень, а на фармацевтичну продукцію та лікарські засоби — понад 411 мільйонів гривень.
Міністерство внутрішніх справ витратило на боротьбу з COVID-19 1,27 мільярда гривень. На ці гроші пішли на засоби індивідуального захисту, дезінфекційні та антисептичні засоби, а також медичне обладнання. У Dozorro зазначають, що ще до середини літа 2020 року МВС очолювало рейтинг найбільших замовників за спеціальною процедурою COVID-19.
Загалом за процедурою COVID-19 найбільше — 14,7 мільярда гривень — витратили на придбання медичного обладнання (апарати штучної вентиляції легень, ультразвукової діагностики, рентгенівське обладнання, томографи та кисневі концентратори).
Ще 7 мільярдів гривень пішло на лікарські засоби, 2,4 мільярда гривень — на автомобілі швидкої допомоги, 1,3 мільярда гривень — на тести для виявлення COVID-19.

- Поділитися: