Світ

За словацьким журналістом Куцяком стежили кілька днів до його вбивства — OCCRP

OCCRP
Світ/За словацьким журналістом Куцяком стежили кілька днів до його вбивства — OCCRP
Зберегти
Вигляд
За будинком словацького журналіста Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової кілька днів стежили до їхнього вбивства в лютому 2018 року в помешканні неподалік Братислави.

Троє підозрюваних щонайменше сім разів відвідували будинок Куцяка до вбивства, йдеться у матеріалі проекту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Згідно з розслідуванням, серед підозрюваних у скоєнні вбивства — бізнесмен Золтан Андруско, його товариш Томаш Сабо, колишній поліцейський та екс-військовий Мирослав Марчак. Вони, за даними OCCRP, таємно приїздили до будинку журналіста на різних автомобілях.

Будинок, який нещодавно придбали Ян Куцяк та його наречена і де планували зробити ремонт, вдало підходив для злочину, адже знаходився за межами центру міста, межував із густим лісом, до нього була хороша під’їзна дорога, а на вулиці не була камер спостереження.

У лютому 2018 року словацького журналіста Яна Куцяка і його наречену Мартіну Кушнірову застрелили в їхньому будинку неподалік від Братислави. На момент вбивства 27-річний Куцяк спільно з журналістами OCCRP розслідував участь італійської мафії «Ндрангета» у підприємницькій діяльності країни і вивчав її зв'язки з урядом екс-прем'єра Роберта Фіцо.

Наприкінці вересня поліція затримала вісьмох людей, п’ятьох з яких згодом відпустила. Решту обвинувачують в умисному вбивстві Яна Куцяка та Мартіни Кушнірової. Вбивство замовили за 70 тисяч євро, 50 з яких виконавець отримав готівкою, а решта пішла як розрахунок за попередній борг. Одну з затриманих жінок ідентифікували як А. Ж. — Альону Жужову, і ніби це сама вона є замовницею вбивства і знайома з фігурантом розслідувань Яна, мультимільйонером Маріаном Кочнером.

Пов`язані новини