За свідченнями звільнених 29 грудня полонених відкрили 14 кримінальних проваджень щодо порушення законів та звичаїв війни.

Про це передає Офіс генпрокурора.

Так, колишні полонені повідомили про жорстоке поводження з цивільними, катування, застосування фізичного насильства представниками самопроголошених «Л/ДНР».

В Офісі генпрокурора зазначили, що будуть встановлювати обставини злочинів та осіб, причетних до них. Розслідування відбуватиметься в межах об’єднаного кримінального провадження за фактами ведення агресивної війни проти України представниками влади РФ, службовими особами ЗС РФ, членами самопроголошених «Л/ДНР».

Наразі слідчим вдалося встановити 160 місць утримання на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile