Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував обмін ексберкутівців, обвинувачених у справах Майдану, п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.

Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом. 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців під особисте зобов'язання, а сьогодні їх передали на окуповані території.

«Щодо беркутівців – це умови цього обміну.Ми забирали наших героїв. Це складне було рішення. Рішення політичне. Це правда. Я вважаю, що наші бійці, наші військові, наші журналісти — вони всі є герої. І я впевнений, що для нас пріоритет — повернути наших людей. Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на майдані. ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений. що це пріоритет», — сказав Зеленський.

Водночас президент запевняє, що це ніяк не буде впливати на справи Майдану.

«Справи Майдану ми закінчимо», — наголосив Зеленський.

«Якби вони залишилися, ми б не отримали наших розвідників, наших хлопців, які захищали, які були в Дебальцевому. Для мене вони герої. А якби ми залишили їх, навіть якби був вирок суду, вони б отримали там 5-6 років, не пам'ятаю точно. Я вам більше скажу: якби у мене було 100 беркутівців і запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника», — додав він.

Раніше родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

За інформацією адвоката Валентина Рибіна трьох ексберкутівців Аброськіна, Зінченка та Янішевського передали в самоназвану «ДНР». Маринченка та Тамтуру — в «ЛНР».

Сьогодні, 29 грудня, відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: