ENRU

На Донбасі у три населені пункти неможливо доставити гуманітарну допомогу — волонтер

Наразі гуманітарні групи та волонтери не мають доступу до трьох населених пунктів на Донбасі, які зокрема, розташовані на лінії розмежування.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Євген Каплін, керівник гуманітарної місії «Проліска».

«Що стосується проблем з пропуском, дійсно, у деяких населених пунктах, у нас є три таких пункти, у які після зміни формату АТО ми не можемо заїхати в принципі. Це — Піщане Луганської області, це Піски під Донецьким аеропортом і це селище Водяне», — сказав Каплін.

За його словами, виникають різні причини, чому гуманітарні групи не можуть потрапити у селище.

«У цих трьох селищах спостерігається повна заборону доступу, по різному місцеві підрозділи пояснюють ситуацію: то немає бронежилетів, то обстріл зараз буде і так далі. Ми це сприймаємо як небажання нас запускати», — додав він.

Каплін наголосив, що на лінії зіткнення розташовані понад 70 населених пунктів, «питання життєдіяльності яких напряму залежать від гуманітарних організацій».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв