Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко назвав можливу заборону фільму про українського поета та політв'язня Василя Стуса порушенням інтересів держави та платників податків.

Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко назвав можливу заборону фільму про українського поета та політв'язня Василя Стуса порушенням інтересів держави та платників податків.

Про це він заявив в ефірі програми Громадського «Нині вже».Іллєнко зазначив, що співфінансування державою фільму означає, що держава буде однією зі сторін у випадку позову щодо заборони показу.

«Очевидно, що у випадку заборони показу фільму будуть порушуватися інтереси держави та інтереси платників податків, які заплатили 50% вартості виробництва фільму. Це буде суд не персонально зі сценаристами фільму, режисером чи компанією виробником, це судова справа, у якій однією зі сторін буде держава в особі агентство з питань кіно», — сказав Іллєнко.

12 серпня адвокат Віктора Медведчука опублікував заяву, у якій вказав, що якщо фільм «Стус» вийде в прокат з недостовірною інформацією про Медведчука, він залишає за собою право на «відповідні правові дії», зокрема спрямовані на заборону показу фільму через суд.

13 серпня син українського поета та політв'язня Василя Стуса — Дмитро — заявив, що відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Також Дмитро Стус заявив, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

Про зникнення персонажу Медведчука з фільму повідомив актор Геннадій Попенко. Посилаючись на акторів, що брали участь у кастингу, він заявив, що сцени з судом без попередження зникли з плану зйомок.

Сценарист фільму Артемій Кірсанов підтвердив Громадському, що персонаж Медведчука був у початковому сценарії. Водночас, про рішення скоротити певні сцени йому не було відомо.

За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Врешті автори фільму про Стуса пообіцяли дозняти сцену із Медведчуком.

Кінофільм «Стус» знімала компанія UM-GROUP Production за часткового фінансування Державного агентства з питань кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile