Видавництво Vivat разом з українською аудіокнигарнею «Абук» працюють над записом аудіоадаптації книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Саме цю книжку суд заборонив розповсюджувати через згадки про Віктора Медведчука.

Про це повідомила гендиректорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

За її словами, книжка на 80% складається з архівних документів, які важко сприймати на слух, тому аудіоверсію дещо адаптують. Її хочуть трохи скоротити для легшого сприйняття на слух.

«Але будьте певні — найважливіше точно буде озвучено», — написала Орлова.

А озвучить аудіоверсію український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв. До речі, у вересні він став лауреатом премії імені Василя Стуса за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Що відбувається з книжкою?

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» в «такому вигляді», тобто зі згадками про Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують його честь та гідність. 

Сам Вахтанг Кіпіані зазначив, що «ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде». І додав, що, згідно з рішенням суду, мав би видалити ці епізоди. Однак автор цього не робитиме. Видавництво Vivat також повідомило про те, що буде поданий позов до апеляційного суду.

Поки рішення суду першої інстанції не набуло чинності, бо йде час на подання апеляції. Якщо її подадуть, воно не набере чинності до рішення апеляційної інстанції, тобто за цей час видавництво спокійно може надрукувати та продати новий наклад. Vivat вже вирішило надрукувати додаткові 15 тисяч примірників.

Поділитись: