У результатах аналізу проб природної води й ґрунту, відібраних на дні Авачинської бухти неподалік від узбережжя Камчатки, рівень забруднення значно перевищив норму.

Результати опублікувала Федеральна служба по нагляду у сфері природокористування Росії.

Проби води брали з 30 вересня по 5 жовтня 2020 року. Згідно з результатами, зокрема, у річці Таєнка на Камчатці фахівці виявили перевищення норми фосфат-іону (в 4,6 раза), заліза (в 5 разів) та біохімічне споживання кисню (у 2,9 раза).

У річці Халактирка показник заліза перевищує норму у 7,2 раза, а фосфат-іону — у 2,2 раза.

Перевищення норми забруднення щодо деяких показників виявили також в районі поруч з гирлом річки Халактирка, в річці Цегляна, в озері Халактирське. Також у ґрунтах на берегах цих водойм.

Що там сталося?

На початку жовтня 2020-го жителі Північно-Курильська у Росії виявили сотні загиблих морських тварин на березі острова Парамушир. Вони пов'язали це з «витоком чогось отруйного». За словами жителів, вода біля Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров'я людей.

Чому загинули тварини, поки невідомо. Водночас 30 вересня на сайті уряду Камчатського краю повідомлялося, що в районі Халактирського пляжу виявили перевищення допустимої концентрації фенолу у два рази й нафтопродуктів — у чотири рази.

У п'ятницю влада краю повідомила, що зафіксували загибель морських тварин у бухті Бабина і в Великої й Малої табірних бухтах. За попередньою версією, це сталося через скидання лляльних вод або нафтопродуктів з суден.

Поділитись: