Захід тисне на три країни, щоб ті не транспортували російську нафту — Reuters

США, Євросоюз і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб судна під їхніми прапорами не транспортували російську нафту, продану дорожче за максимальну ціну.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Через нафтові санкції росії дедалі частіше доводиться звертатися до так званого примарного флоту застарілих танкерів для транспортування нафти й уникнення обмежень. Такі судна транспортують нафту до певних країн, зокрема в Китай та Індію.
За даними нафтових аналітиків, Панама, Республіка Маршаллові Острови та Ліберія дозволили деяким із кораблів «примарного флоту» нести їхні прапори. Ця практика, відома як «перестрибування під прапор», дозволяє підставним компаніям, створеним для торгівлі російською нафтою, плавати на кораблях під цими прапорами та ухилятися від санкцій.
Розвідка Lloyd's List Intelligence заявила, що майже 40% приблизно з 535 танкерів «примарного флоту» зареєстровані через компанії, які базуються на Маршаллових Островах.
США, ЄС та Велика Британія попередили три країни про високий рівень ризику для суден, які не мають західної страховки і шукають інші прапори. Вони попросили Панаму, Ліберію та Маршалові Острови не надавати кораблі під своїми прапорами для перевезення російської нафти, проданої дорожче за максимальну ціну.
Ціль тиску полягає не в тому, щоби зменшити кількість суден, які перевозять російську нафту по воді, а в тому, щоб посилити дотримання санкцій і зробити для росії дорожчим транспортування нафти.
Нафтові санкції
Сполучені Штати повністю заборонили імпорт російської нафти, газу та вугілля до країни ще 8 березня 2022 року. Пізніше заборону закріпив Конгрес країни.
ЄС також погодився з 5 грудня 2022 року застосувати санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.
Зрештою через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.
- Поділитися: