Дипломати низки країн Заходу позитивно оцінили впровадження медичної реформи в Україні та пообіцяли підтримку.

Підтримку зокрема пообіцяли посли Канади та Естонії після зустрічі дипломатів з керівництвом Національної служби здоров‘я України та міністеркою охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, передає кореспондентка hromadske.

Зустріч відбулася в офісі Нацслужби здоров‘я, у ній взяли участь посли та представники дипломатичних місій Канади, Великої Британії, Данії, Німеччини, Швейцарії, США, Франції, Норвегії, Фінляндії, Естонії, Литви, Латвії, Представництва ЄС, Світового банку та ВООЗ в Україні. Дипломатів ознайомили з тим, як впроваджується медична реформа в Україні.

«Електронні гаджети, які ви використовуєте та ті можливості, які ви використовуєте тут в Україні — це вражаюче. Ми будемо вас підтримувати. І я сподіваюся, що одного дня ми будемо вчитися від вас», — сказав посол Естонії в Україні Каімо Кууск.

Позитивну оцінку медичної реформи дав представник Всесвітньої організації здоров‘я в Україні Ярно Хабіхт. За його словами, попри те, що люди потребують часу, щоб звикнути до змін у медичній сфері, Україна рухається правильним шляхом.

«Для Всесвітньої організації охорони здоров‘я Україна — унікальна країна. Ви дуже швидко впроваджуєте реформи і ви обрали дуже правильний напрямок. Але проблема усіх нас, що ми очікуємо результат ще вчора. Якщо дивитися на інші країни, то реформа медицини може зайняти іноді 10 років, а іноді і 20. Ми підтримуємо Україну», — сказав він.

Наступний етап медичної реформи — реформа вторинної ланки. Дипломати висловили очікування, що Україна не збавлятиме темпів у її впровадженні.

«Масштабні, дуже швидкі зміни. Я знаю, що українські пацієнти хочуть, щоб зміни всі відбулося вчора і, звичайно, український платник податків хоче, щоб податки не платити, але послуги щоб були. Але в тих умовах, в яких була Україна — дуже багато зроблено. Звичайно тепер потрібно вийти на рівень вторинної ланки», — сказав посол Канади в Україні Роман Ващук.

Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що до кінця 2019-го Україна буде готова до другого етапу медичної реформи, голова НСЗУ Олег Петренко прогнозує, що у 2020 медреформа охопить і вторинну ланку.

«Нам треба не збавляти цей темп, думати про подальші кроки. Вони будуть не прості і складні — вони вимагають від нас щоденної роботи, але підтримка і об'єднаність зробить так, що реформа у 2020 році пошириться на інші рівні допомоги. Ми ще раз доведемо, що коли ми будемо об'єднані, то ми можемо досягати того, що ніхто не очікував», — зазначив Петренко.

Раніше Скалецька заявила, що запуск другого етапу медреформи відбудеться 1 квітня 2020 року.

Авторка: Христина Бельскіте

Поділитись: