У бюджеті закладено, що другий етап медичної реформи, — реформування вторинної ланки, — розпочнеться з 1-го квітня 2020 року. Всю необхідну роботу для старту другого етапу у Міністерстві охорони здоров'я планують закінчити до кінця цього року.

Про це розповіла керівниця МОЗ Зоряна Скалецька під час прес-конференції, передає кореспондентка Громадського.

«Якщо не відбудуться зміни у бюджетному законодавстві на наступний рік, запуск вторинки для всіх буде відбуватися не з 21-го січня, а з 1-го квітня. По бюджету зараз так закладено», — сказала міністерка.

Усю необхідну роботу для старту другого етапу медичної реформи керівниця МОЗ планує закінчити до кінця цього року. 

«Щоб запустити у наступному році повністю «вторинку» через Національну службу здоров'я, через договори згідно передбаченого законом гарантованого пакету на сьогодні ще багато не зробленого. По оптимізації закладів — робота досить слабка, по обрахунках — не по усіх темах, які передбачені гарантованим пакетом вони є. Ми цим будемо займатися», — розповіла Скалецька про рівень готовності до запровадження реформи вторинної ланки.

Зоряна Скалецька закінчила Університет ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні, Польща. За фахом — юристка, докторка юридичних наук. Спеціалізується на медичному праві. Працювала доценткою і заступницею декана факультету правничих наук Києво-Могилянської академії. Головна експертка медичної групи Реанімаційного пакету реформ, експертка Центру підтримку реформ при Кабінеті Міністрів, голова комісії з питань реформування системи охорони здоров’я при МОЗ України.


Авторка: Христина Бельскіте

Поділитись: