Західні країни-кредитори погодились на понад рік відтермінувати виплати за боргом для України

Західні країни—кредитори погодилися більш ніж на рік відтермінувати для України виплати за її боргом. І цей термін можуть іще продовжити.

Про це йдеться у їхній спільній заяві від 20 серпня, опублікованій на сайті уряду Німеччини.

Зазначається, що вони погоджуються призупинити обслуговування боргу України з 1 серпня до кінця 2023 року з можливим продовженням ще на рік.

Так ці країни відреагували на відповідне прохання українського уряду стосовно дворічної відстрочки на виплату зовнішніх боргів.

«У цих виняткових обставинах, визнаючи зразковий послужний список України з обслуговування боргу на сьогодні, члени Групи кредиторів України підтримують це клопотання», — йдеться у спільній заяві кредиторів.

Там також закликали всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів якнайшвидше домовитися з Україною про припинення обслуговування боргу.

Зазначимо, що до Групи кредиторів України входять Канада, Франція, Німеччина, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати. До спостерігачів Групи входять Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Данія, Фінляндія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Корея, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.

Збитки від війни

В Україні через повномасштабне вторгнення росії перестало працювати 35% економіки, а 17% бізнесів були змушені припинити існування. В уряді зазначали, що втрачені понад 200 заводів, а 60% підприємств працюють на рівні, нижчому за довоєнний.

Станом на кінець травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження і руйнування будівель та інфраструктури вже перевищувала 105,5 мільярда доларів. Загальні втрати економіки становили 564-600 мільярдів доларів.