Західні партнери вимагають оптимізувати витрати України на підтримку ВПО — Верещук

Віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук
Віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук Ірина Верещук / Facebook

Глава Мінреінтеграції України Ірина Верещук заявила про те, що виплати внутрішнім переселеним особам (ВПО) мають бути оптимізовані.

Про це Верещук саказала в етері національного телемарафону «Єдині новини» 25 січня.

За її даними, в Україні зараз 4,9 млн людей вважаються внутрішньо переміщеними особами. З них 2,5 млн продовжують отримувати виплати. Кількість ВПО змінюється через постійну міграцію людей.

Зараз кількість ВПО незначно зменшилася: Верещук пояснила, що внутрішньо переміщеними особами не вважаються люди, які виїхали жити за кордон, або які повернулися з-за кордону до своїх домівок.

Міністерка зазначає, що вимогу оптимізувати виплати на підтримку ВПО перед Україною ставлять західні партнери.

«Зміни пов’язані з тим, що у нас зменшується дохідна частина бюджету. Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Вони ставлять вимогу постійно верифіковувати виплати з метою їх зменшення чи оптимізації. За міжнародними лекалами 2 років достатньо, аби адаптуватися», — розповіла Ірина Верещук.

За словами віцепрем’єр-міністерки, у 2022 році на виплати для ВПО виділялося 57 млрд грн, у 2023 році — 73 млрд, а у 2024 році закладено 57 млрд. Верещук наголошує, що найвразливіші категорії населення мають і надалі отримувати виплати.

Що відомо про виплати ВПО?

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович заявляла, що всі виплати для ВПО будуть залишатися без змін до 1 березня. Водночас пенсіонерам із високим доходом допомога ВПО продовжуватись не буде.

Після 1 березня буде продовжена допомога:

  • пенсіонерам, у яких розмір пенсії менший за 9 444 гривні;
  • людям з інвалідністю першої та другої груп;
  • дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування;
  • ВПО, які торік працевлаштувалися, але мають невеликий рівень доходу — менш як 9400 гривень на кожного члена сім’ї;
  • людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти не ходять у садочки через нестачу місць.

Жолнович наголосила, що всі, хто можуть працювати, «мусять і мають працювати, тому що нам потрібно розвивати економіку».

Автор: Роман Мельник