Адвокат обвинуваченого у розстрілах на Євромайдані екс-беркутівця Олега Янішевського просить суд скасувати тримання під вартою його підзахисного й змінити йому запобіжний захід.

Про це повідомляє журналістка Громадського.

«Не можу не згадати рішення в тому числі Конституційного суду України, який визнав неконституційним положення ч. 5 ст.176 щодо безальтернативності утримання під вартою, осіб обвинувачених, зокрема за статтею 258 ККУ, яка також вміняється Янішевському», — заявив на суді адвокат обвинувачених екс-беркутівців Стефан Решко.

«Янішевський перебуває під вартою понад чотири роки, запобіжний захід продовжується понад два десятки разів», — додав адвокат.

Він вважає, що обвинувачення щодо Янішевського залишається абстрактним, а левова частина його продовжує ґрунтуватися на припущеннях. 

«З огляду на вказані обставини, заперечуючи проти продовження запобіжного заходу Янішевському, водночас прошу суд присяжних скасувати запобіжний захід відносно мого підзахисного Янішевського як безпідставний», — наголосив Решко.

Нагадаємо, уже четвертий рік Святошинський суд Києва розглядає справу про розстріли на Євромайдані 20 лютого 2014 року. На лаві підсудних — п’ятеро ексберкутівців: Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Сергій Тамтура, Олександр Маринченко та Олег Янішевський.

Їх звинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській. На засіданнях почали заслуховувати свідчення силовиків, які несли службу того дня. Серед них — представники Центру спеціальних операцій СБУ, спецзагону «Омега», Управління державної охорони, спецпідрозділів «Альфи» та «Соколу».

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: