Адвокат п’ятого президента України Петра Порошенка Ігор Головань оголосив відвід генпрокурорці Ірині Венедіктовій і ще 12 прокурорам у справі щодо призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки.

Про це захист оголосив під час свого виступу в Печерському райсуді Києва, де Порошенку 1 липня обирають запобіжний захід.

Засідання транслює hromаdske.

«У зв’язку зі з’ясуванням обставин, які викликають сумніви в їх (Венедіктової та прокурорів — ред.) неупередженості, прошу суд врахувати наведені доводи, дослідити докази, що додаються до заяви, і задовольнити заяву про відвід зазначеній групі прокурорів, що здійснює процесуальне керівництво», — зазначив адвокат Порошенка.

Головань пояснює своє клопотання необґрунтованою зміною складу групи прокурорів 16 червня.

Генпрокурорку Венедіктову захист просить відсторонити від справи, оскільки вона нібито неправильно підписала підозру Порошенку.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня.

Поділитись: