Адвокатка винуватиці ДТП у Харкові Олени Зайцевої, засудженої до 10 років в’язниці, просить апеляційний суд скасувати це рішення або пом’якшити вирок до 5 років позбавлення волі умовно.

Про це Громадському повідомила адвокатка потерпілих у цій справі Лариса Матвєєва.

«Вона (адвокатка Зайцевої Юлія Плетньова — ред.) вважає, що рішення суду першої інстанції незаконне, прийнято з порушенням матеріальних і процесуальних норм, тому, на її думку, суд апеляційної інстанції повинен призначити новий розгляд в суді першої інстанції, а в разі, якщо апеляційний суд вважатиме зазначені порушення недостатніми для скасування вироку, змінити його в частині призначення Зайцевій покарання і пом’якшити його до п’яти років позбавлення волі… звільнити її від основного покарання з випробуванням, визначивши іспитовий строк на розсуд суду», — сказала Матвєєва.

Вона додала, що в частині цивільного позову потерпілих захист Зайевої хоче, аби вона виплатила лише 30% компенсації, а інший винуватець ДТП Геннадій Дронов — 70%. Захисники Зайцевої вважають, що ступінь вини Дронова значна більша, ніш Зайцевої.

Матвєєва розповіла, що захист Дронова також подав апеляцію і просить суд звільнити його від покарання, бо доказів його вини, на думку захисту, немає.

Розглянути апеляційні скарги суд поки не може, бо Зайцева досі знайомиться з матеріалами справи.

«Фактично, на мій погляд, зловживає своїми правами та затягує судовий розгляд», — сказала адвокатка.

Матвєєва наголосила, що такі вимоги засуджених є неприйнятними для потерпілих.

«Позиція сторони захисту Зайцевої обурила всіх, потерпілі ніколи не вірили в щире каяття Зайцевої, але не очікували такого відвертого цинізму», — зазначила вона.

Вирок Зайцевій оскаржила її нова адвокатка Юлія Плетньова, яка також є адвокаткою міськголови Харкова Геннадія Кернеса.

Нагадаємо, 26 лютого суд засудив обвинувачених у скоєнні смертельної ДТП у Харкові Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі.

У жовтні 2017 року в центрі Харкова на перехресті вулиці Сумської і провулку Мечникова зіткнулися дві автівки. Позашляховик Lexus RX, за кермом якого була 20-річна дівчина Олена Зайцева, вилетів на тротуар, де на зелене світло чекали пішоходи. Внаслідок ДТП загинули шестеро та постраждали п’ятеро людей.

Головною підозрюваною у скоєнні ДТП поліція назвала Зайцеву, суд обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також суд узяв під варту другого учасника ДТП Геннадія Дронова: він був за кермом Volkswagen.

Лікарка-нарколог Олена Федірко, яка оглядала обвинувачену Олену Зайцеву після смертельної ДТП у Харкові, звільнилася з диспансеру та зникла наприкінці липня 2018 року. Правоохоронці розшукали Федірко. Вона дала свідчення у суді, визнавши, що в сечі Зайцевої були опіати, але заперечила її сп'яніння.

20 грудня минулого року експертиза встановила, що Олена Зайцева перед ДТП рухалася зі швидкістю 106 км/год.

/Марія Вовк

Поділитись: