Один з українських катерів, який буксирують з Керчі, 17 листопада 2019 року
Фото:

«Крим.Реалії»

В анексованій Керчі розпочали буксирувати захоплені Росією катери та буксир «Яни Капу». Очікується, що їх повернуть Україні.

Про це повідомляють «Коммерсантъ», «Крим.Реалії» та Reuters.

За даними першого видання, першим біля керченського морвокзалу взяли на буксир «Яни Капу», згодом — катер «Бердянськ», у борту якого є пробоїна, яку зробили російські прикордонники рік тому, коли силою захопили кораблі та українських моряків.

За інформацією «Крим.Реалії», українські кораблі вивели Керченською протокою у супроводі російських прикордонників.

Учора, 16 листопада, помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив, що процес повернення Україні кораблів перебуває на «завершальному етапі».

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: