Захист оскаржив вирок директорки української бібліотеки в Москві Шаріної

13 червня, 2017 15:06
default/Захист оскаржив вирок директорки української бібліотеки в Москві Шаріної
Зберегти
Вигляд
Захист оскаржив вирок колишньому директору Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, засудженої на чотири роки умовно за екстремізм і розтрату.

Захист оскаржив вирок колишньому директору Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, засудженої на чотири роки умовно за екстремізм і розтрату.

Про це повідомив «Інтерфаксу» її адвокат, керівник «Команди 29» Іван Павлов, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми направили апеляційну скаргу на вирок Міщанського суду Москви, винесений щодо нашої підзахисної», — сказав Павлов.

Захисник наголосив, що порушення у справі Шаріної дуже очевидні.

«Унікальність справи Шаріної полягає в тому, що всі порушення, про які ми будемо говорити в апеляційній інстанції, настільки очевидні, що для того, щоб їх не побачити, недостатньо закрити очі, треба ще заплющити совість», — додав він.

Нагадаємо, Міщанський суд Москви визнав винною і призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі умовно колишній директорці Бібліотеки української літератури. 

Суд погодився з версією слідства про те, що Шаріна розклала на полицях бібліотеки кілька заборонених книг і брошур. Зокрема, мова йшла про книгу «Війна в натовпі» Дмитра Корчинського.

Прокурори просили засудити екс-директорку української бібліотеки в Москві Шаріну до 5 років умовно.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорка Наталія Шаріна була затримана і перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського політичного діяча Дмитра Корчинського, яке визнане судом РФ екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого 2017-го захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини