Адвокати екс-президента України Віктора Януковича хочуть допиту як свідків голови Національного банку Валерії Гонтаревої та керуючого директора ICU Макара Пасенюка щодо заяви про 1,15 млрд доларів на рахунках Януковича в Ощадбанку.

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича хочуть допиту як свідків голови Національного банку Валерії Гонтаревої та керуючого директора ICU Макара Пасенюка щодо заяви про 1,15 млрд доларів на рахунках Януковича в Ощадбанку.

Про це повідомив Громадському адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

Він сказав, що відповідне клопотання про допит подали до Печерського райсуду Києва у справі проти голови правління Ощадбанку Андрія Пишного щодо захисту честі та гідності.

За словами адвоката, першим про 1,15 млрд доларів заявив Пишний.

«Ще у листопаді 2017 року Ощадбанк спростував наявність на рахунках Віктора Януковича 1,15 млрд доларів США, коли надав суду офіційну інформацію, що станом на 10 листопада 2016 року на його рахунках знаходилися кошти у сумі ‎31 047 676,73 гривень та 87 674,04 доларів США», — повідомив Сердюк.

Фотокопія відповіді Ощадбанку щодо грошей на рахунках Януковича Документ наданий адвокатською компанією «АВЕР ЛЄКС» на запит Громадського 

Він зазначив, що посадовці підробили інформацію та повідомили суду про існування доручення від Януковича про розміщення в банку грошей та паперів.

«На вимогу адвокатів негайно оприлюднити це доручення, банк не відреагував жодним чином. Також без відповіді залишився й наш адвокатський запит до ГПУ, поданий ще 5 грудня 2017 року, яким ми вимагали надати копії доручення Віктора Януковича Ощадбанку та копії рішення суду, на підставі якого 28 квітня 2017 року проводилася спецконфіскація близько 1,2 млрд. доларів США, які нібито належали Віктору Януковичу», — зазначив адвокат.

Захисник зазначає, що у матеріалах суду немає тексту відповідного рішення, а в розповсюджених ЗМІ повідомлення не було доказів, що ці кошти належали колишньому президентові України.

Сердюк наголошує, що Гонтареву та Пасенюка хочуть допитати у цій справі, оскільки Пишний в суд не приходить.

Адвокат додав, що кошти ‎у розмірі 31 млн. гривень та 87 тисяч доларів досі залишають арештованими на рахунках Януковича в Ощадбанку.

Нагадаємо, у вересні цього року прокуратура відзвітувала, що перша частина з конфіскованих $200 млн. Януковича надійшла до держбюджету.

За даними Мін’юсту, режим Януковича вивів з України до 30 мільярдів доларів.

Луценко заявляв, що в Україну повернули виведені за часів Януковича 500 тисяч доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 слів про «гроші Януковича»

Поділитись: