УКРАЇНА

Закон про деокупацію Донбасу зареєструють в Раді до 6 жовтня — Луценко

2 жовтня, 2017 15:11
УКРАЇНА/Закон про деокупацію Донбасу зареєструють в Раді до 6 жовтня — Луценко
Зберегти
Вигляд
У законопроекті визначено Росію як агресора,  а дії України на Донбасі — як самооборона держави, а не антитерористична операція.

Законопроект про окуповані території буде зареєстрований у Верховній Раді цього тижня.

Про це заявила депутатка від «Блоку Петра Порошенка», представник президента в парламенті Ірина Луценко.

«На цьому тижні буде зареєстрований закон про стратегію відновлення територіальної цілісності України, звільнення Донбасу», — сказала Ірина Луценко.

За її словами, у законопроекті визначено Росію як агресора,  відповідно до 51 статті статут ООН. Дії України на Донбасі в документі визначено не як АТО, а як самооборона держави. 

«Це дає можливість вводити війська, застосовувати збройні формування в будь-який період на невизначений термін — доти, поки та самооборона відбуватиметься. Вводяться повноваження президента через розгляд ВР — вводити війська, можливість введення воєнного стану, додаткові повноваження надаються міністерству тимчасово, вводиться воєнний штаб — такі основні положення», —сказала вона. 

10 липня Рада національної безпеки і оборони України відклала розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу. Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що Міністерству закордонних справ і Адміністрації Президента було доручено провести консультації з міжнародними партнерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про деокупацію Донбасу: декларація про наміри. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини