Представники Української ради бізнесу закликали парламент та президента доопрацювати законопроект про Національне бюро фінансової безпеки.

Представники Української ради бізнесу закликали парламент та президента доопрацювати законопроект про Національне бюро фінансової безпеки.

Про це повідомляється в офіційній заяві організації.

Зазначається, що представники бізнес-асоціацій, що входять до ради, загалом «позитивно відреагували» на розробку та внесення законопроекту про Національне бюро фінансової безпеки, проте на їхню думку в наявному тексті існує ряд «ризикових моментів», що загрожують погіршити становище підприємців в Україні.

«Зокрема, в законопроекті використовується значна кількість термінів, які на даний момент не визначені законодавчо («шкода публічним фінансам», «аналіз структурованих та неструктурованих даних» тощо), але відсутній розділ «визначення термінів». Таким чином, неможливим є визначення меж повноважень НБФБ та способів їх реалізації», — зазначається на сайті організації.

Окрім цього, за словами представників бізнесу, в зареєстрованому в парламенті законопроекті виникає нова підстава для оперативно-розшукової діяльності — «наявність аналітичного продукту НБФБ».

«Фактично синтезований інформаційний документ буде підставою для порушення оперативно-розшукової справи», — йдеться у заяві.

На думку представників Української ради бізнесу, в законопроекті очільниці комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної відсутні засади для ефективної роботи новоствореної служби.

Також представники бізнесу висловили занепокоєння щодо процесу відбору працівників майбутнього бюро, зокрема на відсутність обмежень чи квот на набір до нової служби колишніх працівників податкової міліції чи інших силових органів.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Раніше повідомлялось, що у парламенті зареєстрували законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки.

Аваков висловився на підтримку створення НСФБ.

Поділитись: