Закон про протимінну діяльність в Україні набув чинності 25 січня.

Документ №9080-1 визначає вимоги до фахівців у сфері розмінування, їхні обов'язки, джерела фінансування протимінної діяльності, порядок надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів та інше.

Відтак фінансувати протимінну діяльність в Україні можна з коштів державного, місцевого бюджетів, за кошти установ, а також міжнародних організацій.

Також закон перебачає створення реєстру операторів протимінної діяльності — організацій, які мають право займатися таким видом господарської діяльності (для такого виду діяльності необхідно буде обов'язково отримати ліцензію).

Стаття 11 закону визначає тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, а також території, на яких велися бойові дії, імовірно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Вони підлягають технічному та нетехнічному обстеженню.

Також закон вводить поняття Центру протимінних операцій — це орган центральної влади, який буде координувати протимінну діяльність в Україні та реалізовувати державну політику в цьому напрямку. Центр буде щорічно подавати план діяльності, у якому визначати перелік територій для розмінування, порядок робіт, внесення даних операторів до реєстру.

У пояснювальній записці ініціатори закону вказують, що відповідно до річного звіту Landmine Monitor 2016 Україна знаходиться на п’ятому місці у світі за кількістю жертв від мін та інших вибухонебезпечних предметів після Афганістану, Лівії, Ємену та Сирії

У лютому 2017 року начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України полковник Максим Комісаров заявив, що схвалення законів щодо протимінної діяльності в Україні дозволять залучити до розмінування Донбасі міжнародні організації та світову спільноту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Розмінування Донбасу: життя, як на мінному полі

Поділитись: