Закон про ринок землі хочуть скасувати через Конституційний суд
До Конституційного суду України надійшло подання від низки народних депутатів, які хочуть визнати неконституційним закон, що запроваджує ринок земель сільськогосподарського призначення.
Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.
«4 травня 2020 року, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року №№ 552-IXта окремих положень Земельного кодексу України», — йдеться у повідомленні.
Депутати вважають, що положення закону про ринок землі суперечать низці статей Конституції України.
В ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Президент підписав закон 28 квітня 2020 року. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.
Відповідно до закону, ринок сільськогосподарської землі в Україні має запуститися поетапно. Спочатку, з 1 липня 2021 року, земельні паї дозволять продавати та купувати лише громадянам України (фізичним особам). Загальна площе землі, якою дозволено буде володіти складе до 100 гектарів.
Компанії та юридичні особи зможуть придбавати землю з 1 січня 2024 року.
Ухвалення закону було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для підписання нової кредитної програми на 5,5-8 мільярдів доларів. Єдиною невиконаною нині вимогою є ухвалення так званого банківського закону, який має остаточно заборонити повернення збанкрутілих (та націоналізованих) банків колишнім власникам.
Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.
- Поділитися: