Ухвалений Верховною Радою закон про функціонування української мови як державної більше обмежує угорськомовних громадян, ніж російськомовних.

Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив голова Демократичної спілки угорців України Михайло Товт.

«Щодо угорської громади, закарпатської, ситуація ще складніша й дискримінаційніша (ніж з російською — ред.)», — сказав Товт, зазначаючи, що російська та українська хоча б послуговують кирилицею. Угорська писемність сформована за латиницею.

Він зазначив, що приватним ЗМІ не вигідно буде віддавати частину свого ефіру або випускати частину тиражу українською — «хто це все профінансує?».

Також, за словами спілки угорців, у деяких селах виникне проблема з пошуком охочих стати депутатами сільради (адже вони також мають володіти українською) — «де нам знайти депутатів?»

Нагадаємо:

  • 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
  • За порушення закону про українську мову громадяни не нестимуть кримінальну відповідальність — цей пункт прибрали під час розгляду поправок.
  • Після підписання законопроекту перше слово від працівника кав'ярні в Україні до відвідувача має бути за замовчуванням промовлене українською мовою. За словами однієї з ініціаторок законопроекту, депутатки від «Самопомочі» Ірини Подоляк, законопроект дозволяє «не переходити на російську».
Поділитись: