Зміни до Митного кодексу, якими відтермінували запровадження штрафів за кермування нерозмитненими автомобілями на 90 днів — до 24 серпня 2019 року.

Про це йдеться у відомостях на сайті Верховної Ради України.

Зокрема, депутати внесли правки до закону про електронні довірчі послуги, якими, окрім іншого, запроваджуються зміни до законів про розмитнення автомобілів на європейській реєстрації.

16 травня за ці зміни проголосувало 236 депутатів. У змінах термін, протягом якого власників «євроблях» не штрафуватимуть, продовжили ще на 90 днів — до 24 серпня 2019 року.

Нагадаємо, що відповідно до закону про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, з 24 травня в Україні мали запровадити штрафи у розмірі 8500 гривень за порушення умов розмитнення авто. За використання нерозмитненого авто у підприємницьких цілях штраф мав складати 34 тисячі гривень. За повторне порушення закону розмір штрафу зросте до 170 тисяч гривень.

23 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

22 лютого 2019 року сплив термін пільгового розмитнення авто на єврономерах, протягом якого зареєструвати автомобіль в Україні можна було зі знижкою у 50%. Протягом «пільгового періоду розмитнили понад 124 тисячі «євроблях». Власники таких авто сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень.

Поділитись: