Війна

Законопроект про нацбезпеку посилює можливість цивільного контролю за армією — депутат

24 лютого, 2018 00:01
Війна/Законопроект про нацбезпеку посилює можливість цивільного контролю за армією — депутат
Зберегти
Вигляд
Підготовлений депутатами законопроект «Про національну безпеку» посилює можливості цивільно-демократичного контролю над Збройними силами України.

Підготовлений депутатами законопроект «Про національну безпеку» посилює можливості цивільно-демократичного контролю над Збройними силами України.

Про це в ефірі Громадського розповів народний депутат Андрій Тетерук, член комітету з питань Нацбезпеки та оборони.

За його словами, у законопроекті розписані положення про сектор цивільно-демократичного контролю, що дозволить на певних рівнях контролювати українську армію.

«Йдеться і про парламентський контроль, і про цивільний контроль громадських організацій. І тому, на мою думку, він значно посилює можливості цивільно-демократичного контролю», — сказав депутат.

«Я б дуже хотів, щоб на цьому тижні ми відзначились розглядом в першому читанні цього законопроекту» — додав Тетерук.

Він сказав, що на рівні законопроекту про нацбезпеку визначається євроатлантичний рух України.

«У законопроекті йдеться про нові сучасні виклики, які має держава на сьогодні;  ідеться про те, що міністр оборони і його заступники мають бути цивільними особами; реформування сектору безпеки і максимальне наближення до стандартів НАТО; про введення оперативного штабу і багато іншого», — відзначив депутат.

Головною ідеєю документа він назвав те, що він допомагає Україні максимально інтегруватися у блок НАТО та відповідати усім сучасним загрозам.

20 лютого 2018-го Порошенко підписав закон про деокупацію Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Пов`язані новини