Укрзалізниця виявила в одному з приміщень на Львівській залізниці незаконну «ферму» для майнінгу криптовалют. Її підключили до електромереж Укрзалізниці, через що компанії завдали збитків на 1 мільйон гривень.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

«Під час огляду приміщення, де була розташована так звана ферма, виявлено понад 100 одиниць комп’ютерного обладнання, які здійснювали генерування біткоїнів. Зазначена техніка була під’єднана до електромережі Укрзалізниці. Орієнтовна сума збитків з початку року — 1 млн грн», — повідомив директор департаменту економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці Олег Назарук.

За його словами, «ферму» для майнінгу криптовалют організували посадовці УЗ. Матеріали перевірки Укрзалізниця направила до поліції, яка вже відкрила кримінальне провадження.

Раніше у Верховній Раді України планували до 2020 року ухвалити закони, які врегулюють криптоактиви та діяльність з ними в Україні.

Також в уряді повідомляли, що планують легалізувати майнінг криптовалют за 2-3 роки.

Про легалізацію криптовалют в Україні говорили ще у 2018 році за часів уряду Володимира Гройсмана. Зокрема тоді планували розробити правила щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Також в уряді доручили внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Поділитись: