Засідання Комітету Верховної Ради з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, 18 листопада 2020 року
Фото:

Чесно

На одному з парламентських комітетів замість народного депутата від «Слуги Народу», мажоритарника з Херсонщини Володимира Іванова шість разів проголосувала інша людина — невідома жінка.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Це сталося на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 18 листопада, котре відбувалося через ZOOM.

Спочатку голова комітету Андрій Клочко зарахував голос Іванова попри те, що його камера показувала пусту кімнату. Пізніше за депутата 6 разів проголосувала невідома жінка, яка стояла за кадром. Два з цих шести голосувань стосувалися президентського законопроєкту про всеукраїнський референдум.

А що, так можна?

Згідно з законом «Про комітети Верховної Ради України», голосування представників комітету має здійснюватись «особисто і відкрито». А ідентичне цьому кнопкодавство в сесійній залі парламенту взагалі вважається порушенням Конституції України, яке віднедавна ще й підпадає під дію Кримінального кодексу.

«Вже дійшло до того, що голосує за депутата навіть не народний депутат. Таке ганебне явище у політичній культурі ми спостерігали до цього лише на рівні обласних рад чи Київради, коли помічники проходили у сесійну залу, аби натискати кнопки замість депутатів», — наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Поділитись: