Херсонський міський суд 17 травня обрав запобіжний захід керівнику інформаційного агентства «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському. Останнього взяли під варту на 2 місяці без права внесення застави.

Херсонський міський суд 17 травня обрав запобіжний захід керівнику інформаційного агентства «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському. Журналіста взяли під варту на 2 місяці без права внесення застави.

Відповідне рішення ухвалив суддя Херсонського міськсудк Ярослав Мусулевський, передає «Українська правда».

«Клопотання прокурора задовольнити. Обрати мірою запобіжного заходу тримання під вартою без визначення розміру застави до 13 липня», — оголосив суддя. 

Прокурор клопотав про арешт Вишинського, аргументуючи тим, що при обранні іншого запобіжного заходу керівник «РИА Новости Украина» може спотворювати чи знищувати докази у справі або переховуватись від слідства.

Прокурор також наполягав, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, поруки чи застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються у державній зраді.

Крило Вишинський та його адвокати Ігор Мокін та Андрій Доманський (зліва направо) під час засідання Херсонського міського суду щодо обрання запобіжного заходу, в Хероні, 17 травня 2018 року. Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Адвокати Вишинського наполягали на обранні будь-якої іншої міри запобіжного заходу, але не тримання під вартою. «Це може бути цілодобовий домашній арешт з носінням браслету», — зазначав адвокат Вишинського Андрій Доманський.

Вишинський на суді клопотав про те, щоб говорити російською. Він визнав, що має російський паспорт.

Підозрюваний назвав справу проти нього «тиском на свободу слова в Україні».

Захист Вишинського заявив, що рішення суду оскаржуватиме. 

16 травня Вишинського перевезли з Києва до Херсона. Там розташований офіс прокуратури Автономної Республіки Крим, яка веде його справу.

Напередодні, 15 травня 2018 року, СБУ провела обшуки в офісі «РИА Новости» та затримала керівника інформагентства Кирила Вишинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости»

У Росії обурились через обшуки в приміщеннях інформагентства «РИА Новости Украина» у Києві. Також Слідчий комітет РФ порушив справу щодо затримання головреда «РИА Новости» в Україні. Кирилу Вишинському оголосили підозру у державній зраді. 

В СБУ повідомляли, що Вишинський нагороджений державною нагородою Росії — так званою медаллю за «повернення» Криму.

Також, за даними СБУ, Вишинський отримував 53 тисячі євро щомісячно на свою діяльність. 

США заявили, що розуміють дії України щодо «РИА Новости». Водночас, у ОБСЄ стурбовані обшуками в «РИА Новости» у Києві.

Служба безпеки України викликала на допиту 47 осіб у справі про державну зраду директора видання «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського.

Поділитись: