УКРАЇНА

Запропонована в Україні пропорційна виборча система є досить складною — експерт

16 жовтня, 2017 23:14
УКРАЇНА/Запропонована в Україні пропорційна виборча система є досить складною — експерт
Зберегти
Вигляд
Пропорційна виборча система із відкритими списками, яку може ухвалити парламент в Україні, є досить складною та недопрацьованою.

Пропорційна виборча система із відкритими списками, яку може ухвалити парламент в Україні, є досить складною та недопрацьованою.

Про це в ефірі Громадського розповів старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко.

«Що таке відкритий список — це коли виборець отримує бюлетень, і в ньому є списки партій, але він може проголосувати за конкретну людину у цьому списку. Головне в цій системі, що виборцю дається гіпотетичний вплив на сам список і на черговість проходження депутатів у ньому. Щось залежить від партій, але на щось виборець впливає», — розповів він.

За його словами, в парламенті зареєстрований проект, який пропонує близьку до про порційної систему.

«Якщо говорити про нашу модель, то один із законопроектів дійсно передбачає систему із відкритими списками — 10682 — це єдиний законопроект, в якому система дозволяє виборцю впливати на черговість проходження», — сказав він.

Він додав, що у цьому законопроекті є багато проблем.

«Вплив виборця він не абсолютний, кандидат не може за себе агітувати. Також те, що в самому списку – регіональному та загальнодержавному — виборці голосують і вписують 2 номери: це вносить певну плутанину і робить систему більш закритою... Вона дійсно є досить складною», — наголосив він.

Зазначимо, що в Україні застосовуються різні виборчі системи: на виборах Президента України та місцевих виборах — мажоритарна, на виборах народних депутатів України — змішана. Пропорційна виборча система в Україні не діє.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини