Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що після того, як держава виокремила з Нафтогазу газотранспортну систему в окрему компанію (провела анбандлінг), ніщо не заважає уряду продати сам Нафтогаз приватному інвестору.

Про це Коболєв заявив в інтерв’ю «РБК-Україна», відповідаючи на питання щодо премій керівництву Нафтогазу.

«Мені здається, що у нас є дуже хороший рецепт виходу для влади з цієї ситуації (щодо виплати керівництву Нафтогазу багатомільйонних премій — ред.) Ми його запропонували. Після анбандлінгу ніщо не заважає Нафтогаз приватизувати, він коштує масу грошей», — заявив Коболєв.

При цьому голова правління Нафтогазу зазначив, що у разі, якщо приватизація Нафтогазу відбудеться, то питання премій топ-керівникам «відпаде», адже «ніхто не обговорює зарплати у «ДТЕК».

За словами Коболєва, для того, аби підготувати Нафтогаз до повної або часткової приватизації через випуск його акцій на міжнародні біржі (IPO), необхідно 3 роки.

«Всі монопольні функції з компанії вийшли. Ризиків для енергетичної безпеки країни при нормальному регулюванні ми вже не бачимо», — додав голова Нафтогазу.

Зазначимо, що уряд вже подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується дозволити часткову приватизацію Нафтогазу за умови, що у державній власності залишиться 50%+1 акція компанії.

2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів. Згодом в уряді повідомили, що планують розробити новий перелік заборонених для приватизації компаній протягом 3 місяців, тобто до кінця січня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile