Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка 29 жовтня заявила, що не буде більше переобиратися на пост канцлера, може піти з ціє посади раніше, ніж у 2021 році. Про це в ефірі Громадського заявив експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві, політолог Андреас Умланд.

На питання журналіста, чи можна говорити, що канцлерка Меркель до кінця свого строку буде намагатись встигнути зробити те, чого вона не зробила, Умланд сказав:

«Так, такий сценарій можна уявити. Але ще питання — чи дослужить вона до 2021 року, тому що у нас (у Німеччині, ред.) парламентська демократія, це, у принципі, можна дуже швидко вирішувати — зміну канцлера. Для цього не потрібні нові вибори. Таке бувало вже в історії Німеччини, що дуже швидко змінювали канцлера».

«Це не виключено, що вона раніше піде. Також не виключають позачергові вибори — якщо «Соціал-демократична партія» піде з коаліції. Тобто, багато розвитків подій може бути, але я б не став боятись цього — бо усі ці розклади відбуваються всередині ліберально-демократичного спектру німецької політики. Кардинальних змін не буде, хто б не був новим канцлером», — наголосив експерт.

Крім того, він висловив впеневність, що новим канцлером Німеччини буде кандидат від «Християнсько-демократичного союзу». «Тому що зараз такий розклад сил у парламенті: всяка коаліція буде з партією Меркель. І це теж означає, що її наступниця чи наступник на посту глави партії і буде новим канцлером», — сказав Умланд.

Нагадаємо, 29 жовтня стало відомо, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель піде з поста голови партії «Християнсько-демократичний союз» (ХДС) після того, як очолювала її близько 20 років. 

Крім того, стало відомо, що Меркель не балотуватиметься на пост канцлера Німеччини в 2021 році.

Ангела Меркель найдовше з усіх попередників очолює партію ХДС (з 2000 року). З 2005 року вона перебуває на посаді канцлерки Німеччини.

Поділитись: